Paralelní příjmy z akcií

Jakékoliv otázky a odpovědi na téma investic
Pravidla fóra
V tomto fóru je možné zakládat vlastní témata. Po zodpovězení dotazu dojde k uzamčení tématu.

Paralelní příjmy z akcií

Příspěvekod StanikKolarik » 09 led 2019, 10:21

Ahoj, setkal jsem se s pojmem "vratky od eREITs a BDCs" může mi to někdo prosím vysvětlit co to je? Jestli jsem to pochopil, tak je to krom dividend ještě další bonus za držení akcií.
Mimochodem jaký je vlastně rozdíl mezi REIT/eREIT/mREIT? Případně, je nutné je ještě dále rozlišovat?
Ač netrpím samomluvou, mám tady nejvíc příspěvků...
www.investicechytre.cz | FB: Investice a pasivní příjem | www.miligram.cz
StanikKolarik
Nováček
Nováček

Re: Paralelní příjmy z akcií

Příspěvekod Vitusus » 14 led 2019, 11:13

Já se ujmu druhé části otázky. Jak tomu rozumím já, tak REIT je nadřazená kategorie a eREIT a mREIT jsou její dvě podkategorie. eREIT je "Equity real estate investment trust", tedy společnost, která nakupuje nemovitosti, které dále pronajímá. Naproti tomu mREIT je "Mortgage real estate investment trust" a jako takový buďto půjčuje peníze lidem, kteří pak nakupují nemovitosti, nebo už nakupuje přímo existující hypotéky, případně nějaké cenné papíry na bázi hypoték.

K těm vratkám daní se bude muset vyjádřit někdo povolanější, já ze starého fóra vyčetl jenom to, že se dividendy u REITs a BDPs daní jinak :D
Vitusus
Nováček
Nováček

Re: Paralelní příjmy z akcií

Příspěvekod StanikKolarik » 14 led 2019, 13:02

Vitusus píše:Já se ujmu druhé části otázky. Jak tomu rozumím já, tak REIT je nadřazená kategorie a eREIT a mREIT jsou její dvě podkategorie. eREIT je "Equity real estate investment trust", tedy společnost, která nakupuje nemovitosti, které dále pronajímá. Naproti tomu mREIT je "Mortgage real estate investment trust" a jako takový buďto půjčuje peníze lidem, kteří pak nakupují nemovitosti, nebo už nakupuje přímo existující hypotéky, případně nějaké cenné papíry na bázi hypoték.

K těm vratkám daní se bude muset vyjádřit někdo povolanější, já ze starého fóra vyčetl jenom to, že se dividendy u REITs a BDPs daní jinak :D
taky jsem studoval...
máš pravdu
mREIT - Mortgage REIT - hypotékáři
eREIT - Estate REIT - pronájemci
BDC - Business development company - skupují startupy, jiné firmy, nebo do nich investují za podíl

shodou náhod to vypadá, že jestli ještě dokoupím OHI, tak budu mít všechny tři v portfoliu :-)
Ač netrpím samomluvou, mám tady nejvíc příspěvků...
www.investicechytre.cz | FB: Investice a pasivní příjem | www.miligram.cz
StanikKolarik
Nováček
Nováček

Zpět na Investiční poradna